Nyt onkin sateisen ja kylmän viikon jälkeen luvassa hieman lämpimämpi viikonloppu. Mukavaa! Meillä pojat ovat tosin yhä uineet lähes päivittäin, sillä kotipihan uima-altaan vesi on +28-asteista, joten ulkoilman alhainen lämpötila ei ole uimista haitannut.
Itselläni on nyt kolmas perjantaivapaa ja ajattelin vielä käydä kävelylenkillä ennen poikien hakemista koulusta ja varsinaisen viikonlopun aloittamista.
Seuraavaksi postausvuorossa varmaankin jotakin muuta kuin tätä Ekaluokkalainen-postaussarjaa. Olen erityisen iloinen saamistani lukuisista kommenteista sekä tänne blogiin ja instaan että yksityisviesteillä sähköpostiin ja instaan. Kiitos niistä! Vuorovaikutus tekee tästä ”yksinpuhelusta” huomattavasti mukavampaa ja ennen kaikkea se motivoi jatkamaan postausten tekemistä.
Aurinkoista viikonloppua!